• 07/12/2016

Andrzejki w szkole

Zgodnie z polską tradycją pod koniec listopada 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Jest to ostatni czas hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.
By przybliżyą‡ kolegom i koleżankom nasze wieloletnie tradycje Z. Kurkowiak z kl. IVa przygotowała gazetkę ścienną na dolnym korytarzu. Organizatorem uroczystości był Samorząd Uczniowski. W zabawie wzięli udział najgrzeczniejsi uczniowie naszej szkoły.
W tym dniu przed salą gimnastyczną powstał "kącik wróżb". Dziewczęta z kasy IVa i V na ten moment zamieniły się we wróżki. Te niezwykłe, magiczne damy przepowiedziały uczniom klas II - VI przyszłośą‡ z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy mógł wywróżyą‡ sobie coś wyjątkowego. Była też dobra muzyka. W trakcie wieczoru wróżb były różnego rodzaju konkursy i zabawy taneczne przygotowane przez sekcję radiofoniczną. Wszyscy bawili się wesoło pod opieką nauczycieli do godziny 18:00.