NASZE PRZEDSZKOLE


NASZE DYPLOMIKI
Nawigacja

Artykuły: Przedszkole

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2021 [NOWY]

 

 

 

 


KONKURS JESIENNY [NOWY]

 

 

 


DZIEŃ CHŁOPAKA 2021

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

W czwartek 30 września wszyscy chłopcy obchodzili swoje święto. Z tej okazji w grupach Poziomek, Jagódek i Malinek zorganizowano moc atrakcji. Było mnóstwo zabawy, trochę sportowej rywalizacji, wesołe tańce przy muzyce, upominki i słodkosci. Oczywiście nie zabrakło także gorących życzeń i gromkiego "Sto lat" w wykonaniu dziewczynek.

 DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2021

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

Przedszkole pełni ogromną rolę w rozwoju i wychowaniu dziecka. By docenić znaczenie edukacji przedszkolnej Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2013 roku ustanowił Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Od tego czasu dwudziesty września jest w kalendarzu przedszkolnym dniem wyjątkowym. W całym kraju PRZEDSZKOLAKI celebrują swoje święto na mnóstwo różnych sposobów. U nas także nie mogło być inaczej. Poziomki, Jagódki i Malinki w poniedziałkowy poranek rozpoczęły radosną przygodę... Były tańce, muzyka, konkursy, quiz wiedzy o przedszkolu, mnóstwo śmiechu i radości. Jednym słowem moc atrakcji. Na zakończenie aktywnego dnia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomiki, książeczki oraz słodkości.
SPOTKANIE Z POLICJANTEM

OWOCNA EDUKACJA-

Bezpiecznie w domu, przedszkolu i w drodze

W piątek 10 września wszystkie grupy przedszkolne

Poziomki”, „Jagódki” i „Malinki”

miały możliwość poznać policjanta z Komisariatu Policji w Terespolu aspiranta sztabowego Janusza Drygulskiego. Pan POLICJANT w sposób łagodny, ale stanowczy wyjaśniał obowiązujące zasady bezpiecznego zachowania się.

Dzieci dowiedziały się jak być bezpiecznym w domu i co jest gwarancją bezpieczeństwa, jak powinny zachowywać się w drodze do przedszkola, oraz tego, że w przedszkolu powinny przestrzegać zasad ustalonych w grupie. Dzieci były zafascynowane i zainteresowane, a spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Każde wydarzenie pobudza dzieci do działania – w tym też przypadku dzieci zainspirowane wizytą , przeniosły zdobytą wiedzę do zabaw swobodnych i tematycznych. Mamy nadzieję, że będzie to owocna edukacja,

z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.2021/22

-------------------------------------------------------------------------------

 

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

2021/2022


-------------------------------------------------------------------------------


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020-2021

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

W środę 30.06.2021 r. Wróbelki, Kukułki i Jaskółki pożegnały przedszkole. Wróbelki i Kukułki wrócą tu we wrześniu, by na nowo odkrywać świat, uczyć się, bawić i wspólnie przeżywać nowe przedszkolne przygody. Dla Jaskółek była to ostatnia chwila w roli przedszkolaka, teraz to już absolwenci przedszkola- przyszli uczniowie. Na nich czekają już ławki, nauka w pierwszej klasie i nowa szkolna rzeczywistość, bo "każdy koniec to nowy początek ". W obecności rodziców Pani Dyrektor wręczyła naszym absolwentom dyplomy ukończenia przedszkola oraz książeczki. Mamy nadzieję, że Jaskółki będą mile wspominać lata spędzone w przedszkolu i czasem zagoszczą w przedszkolnych progach. Życzymy im mnóstwa szkolnych sukcesów.

Młodsze przedszkolaki świętowały koniec roku szkolnego w obecności swoich bliskich na świeżym powietrzu. Wychowawcy wręczyli przedszkolakom dyplomiki i księżeczki. Dzieci śpiewem pożegnały się z przedszkolem i powitały czas swobody. Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy wspaniałego, bezpiecznego letniego wypoczynku! Nadzedł czas na wakacje, "dmuchawce, latawce, wiatr..."

 


SPEKTAKL

We wtorek 22 czerwca, z okazji Dnia Teatru organizowanego w naszej szkole, przedszkolaki zasiadły na widowni wyjątkowego spektaklu, przygotowanego przez opiekuna koła teatralnego Paną Elżbietę Kijuk oraz uczniów klasy III. Przepiękne widowisko, jego oprawa muzyczna, wyjątkowe stroje młodych aktorów pozwoliły przedszkolakom przenieść się w tajemniczy świat baśni. Dla przedszkolaków było to niezwykłe przeżycie, dlatego gorąco dziękujemy za zaproszenie.

Pani Eli i jej podopiecznym gratulujemy niezaprzeczalnych talentów i życzymy dalszych sukcesów na scenie!

 

 


SPOTKANIE ZPOLICJANTEM

Wielkimi krokami zbliżają się do nas wakacje, dlatego w trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków w piątek 18.06.2021 r. odwiedził nas zaprzyjaźniony pan policjant- asp. szt. Janusz Drygulski.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy dotyczących bezpieczeństwa w czasie zbliżającego się letniego wypoczynku oraz utrwaliły wiedzę z zakresu właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia.


DZIEŃ MAMY I TATY

Tegoroczna uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w naszym przedszkolu odbyła się w piątek 11 czerwca. W tym dniu przedszkolaki przygotowały swoim rodzicom filmową niespodziankę pod hasłem "Mama i Tata są największym skarbem świata". I chociaż niełatwo stanąć przed kamerą, to mali aktorzy dali z siebie wszystko, by tego co najlepsze życzyć ukochanym rodzicom. Po wyjątkowym występie przedszkolaki zabrały do domu upominki, aby wręczyć je rodzicom.


OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA 2021

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

W środę 9 czerwca wszystkie przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowej, sportowej rywalizacji, jaką jest Olimpiada Przedszkolaka. Uroczystego otwarcia imprezy dokonały panie: Dyraktor- Katarzyna Krawczyk oraz nauzyciel wychowania fizycznego- Dorota Tarkowska. Przedszkolakom kibicowała też Pani Wicedyrektor- Elżbieta Brodacka. Po wysłuchaniu energetcznego utworu "Wiwat Olimpiada!" nadszedł czas na pierwszą konkurencję- bieg na zróżnicowane w zależności od wieku dzieci dystanse.

Wystartowały w nim wszystkie przedszkolaki. Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

- "Wróbelki"- dziewczęta

I miejsce- Kaja Antonowicz

II miejsce- Urszula Głowacka

III miejsce- Julia Zalewska

- "Wróbelki" - chłopcy:

I miejsce- Aleksander Babkiewicz

II miejsce- Kajetan Maksymiuk

III miejsce- Franciszek Knigawka

-"Kukułki"dziewczęta:

I miejsce- Klara Śreniawska

II miejsce- Marta Bandzerewicz

III miejsce- Julia Borowińska

-"Kukułki"-chłopcy:

I miejsce- Aleksander Sobieszczuk

II miejsce- Karol Kisiel

III miejsce- Szymon Harasimiuk

-"Jaskółki"dziewczęta:

I miejsce- Magdalena Pilipczuk

II miejsce- Hanna Moroz

III miejsce- Hanna Gabryś, Nikola Stempniewska

-"Jaskółki"-chłopcy:

I miejsce- Szymon Sobieszczuk

II miejsce- Oliwier Okseniuk

III miejsce- Piotr Reszotnik

 

Następnie każda z grup z wielkim zaangażowaniem brała udział w licznych konkurencjach sportowych, przygotowanych przez uczniów klasy VIII pod kierunkiem Pani Doroty Tarkowskiej. Po wyczerpującej, pełnej wrażeń i wspaniałej zabawy aktywności fizycznej nadszedł czas na wręczenie przez Panią Dyrektor Katarzynę Krawczyk i Panią Dorotę Tarkowską pamiątkowych dyplomów i medali.

Dziękujemy Pani Dorocie i uczniom VIII klasy Szkoły Podstawowej za wspaniałą organizację imprezy i promowanie aktywności fizycznej.

 

 

 


DZIEŃ DZIECKA

Pierwszy dzień czerwca w przedszkolnym kalendarzu zawsze jest dniem wyjątkowo przyjemnym. Obchody tegorocznego Dnia Dziecka rozpoczęliśmy już w przeddzień święta, czyli w poniedziałek 31 maja. Stało się tak za sprawą pracowników Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, którzy na tę okazję wcielili się w uwielbiane przez dzieci bajkowe postacie: Myszkę Miki i Myszkę Minnie. Niezwykli goście w imieniu Wójta Gminy Terespol -Pana Krzysztofa Iwaniuka złożyli życzenia i wręczyli wszystkim przedszkolakom słodkie niespodzianki. Bardzo cieszymy się z tej wizyty i gorąco dziękujemy.

Nasępnego dnia, by uczcić święto naszych przedszkolaków, w każdej z grup zorganizowano warsztaty. Nie zabrakło wesołych zabaw, konkursów i tańców. Moc atrakcji sprawła, że każdy uczestnik świeta znalazł coś wyjątkowego dla siebie. Na zakończenie wyjątkowego dnia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomiki i kolorowe latawce ufundowane przez Radę Rodziców.

 

 


DZIEŃ ZIEMI 2021

DZIEŃ ZIEMI 2021

 

Kwiecień, to idealny czas, aby zastanowić się nad tym, jak chronić nasz wspólny dom- naszą planetę, gdyż właśnie 22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Przygotowując się do uroczystych obchodów tego ważnego święta przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych wzięły udział w cyklu zajęć, których celem było promowanie wśród naszych wychowanków postaw proekologicznych oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Zwieńczeniem działań były zorganizowane w poszczególnych grupach warsztaty z ekologią w tle.

Wyjątkowym, kolorowym, wiosennym akcentem, który uświetnił obchody Dnia Ziemi był przepiękny występ Jaskółek. Najstarsza grupa przedszkolaków pod kierunkiem pani Marty Korneluk przygotowała teatrzyk, pod hasłem: NASZA ZIEMIA JEST RADOSNA, BO NADESZŁA PIĘKNA WIOSNA... Przedstawienie zachwyciło młodszych kolegów i personel przedszkola. Młodym aktorom gratulujemy wspaniałego występu. Rodzicom dziękujemy, za przygotowanie strojów i dekoracji.

Wszyscy pamiętajmy, by nieustannie troszczyć się o przyrodę, wdrażać nawyki ekologiczne w nasze codzienne życie, bo robiąc tak niewiele – możemy zmienić tak wiele!


KONKURS

KONKURS "ZAJĄCZEK"

 

Tuż przed świętami wielkanocnymi w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs plastyczny ZAJĄCZEK. Jego uczestnicy mogli wykazać się nie tylko talentem plastycznym ale przede wszystkim pomysłowością i kreatywnością. Każdy z uczestników mógł wykonać jedną pracę płaską lub przestrzenną, dowolną techniką plastyczną. Laureatami konkursu zostali:

 

I miejsce- Mikołaj Piasecki

II miejsce- Olga Lewczuk

III miejsce- Magdalena Pilipczuk i Maja Prokopiuk

 

Serdecznie gratulujemy LAUREATOM!

Dzieciom dziękujemy za udział w konkursie, a rodzicom za motywowanie do wykonania wyjątkowych prac. Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody.

 

3,497,841 unikalne wizyty