• 07/12/2016

DKMS-komórkowania-Fundacja Dar Szpiku

Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się do akcji mającej na celu pomoc osobom chorym na nowotwory krwi, czyli białaczkę. By zwiększyą‡ szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów chorych na białaczkę lub inne nowotwory krwi na godzinach wychowawczych w kl. IV-VI
i na edukacji społecznej w klasach II –VI zostały przeprowadzone pogadanki, podczas których uczniowie mogli uzyskaą‡ miedzy innymi odpowiedź na pytanie Kto to jest dawca? Jak możemy pomóc osobom chorym na białaczke? itp. Uczniowie klas młodszych obejrzeli filmik animowany o pobraniu komórek macierzystych i rysowali Biedroneczkę Klarę, zaś uczniowie klas starszych film pt. „Kim jest dawca szpiku dla pacjenta po przeszczepieniu?. Po prelekcji filmu oraz pogadance uczniowie rysowali plakaty zachęcające do oddawania szpiku, które został wyeksponowane na dolnym korytarzu. Do akcji organizowanej przez Fundację DKMS przyłączył się również Samorząd Uczniowski, który przygotował gazetkę ścienną na dolnym korytarzu. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom w przyszłości nasi uczniowie zostaną nie tylko wolontariuszami, ale i dawcami dla osób potrzebujących przeszczepu.