• 01/03/2018

1 MARCA- NARODOWY DZIEŃ PAMIą˜CI

ŻOŁNIERZY WYKLą˜TYCH

1 marca 2018 r.  obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 r. nie zgodzili się, aby Polską rządziła komunistyczna władza. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę.

W naszej szkole uczniowie Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem nauczycieli przygotowali apel. Na wstępie odśpiewano hymn państwowy. Najważniejsze informacje związane z tym świętem przekazali przedstawiciele SU: Dariusz Mincewicz i Agnieszka Szubska z klasy VII. Aby przybliżyą‡ dzieciom atmosferę wojennych dni Gabriela Wowczeniuk z klasy VI czytała fragment opowiadania z książki ,,Anusia" Joanny Papuzińskiej zachęcając jednocześnie do czytania książek. Następnie delegacja SU udała się pod krzyż upamiętniający Żołnierzy  Niezłomnych, złożyła kwiaty i zapaliła ,,znicz pamięci". Wielu uczniów wykonało biało-czerwone kotyliony, aby w ten sposób wyrazią‡ swoją postawę patriotyczną.

W II części apelu odbyły się szkolne urodzinki.

p.A.Wołosiuk

p.M.Mikołajczak