Nawigacja

Artykuły: Przedszkole

TEATRZYK

ZIELONY KAPTUREK I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW

W dniu 29. 10. 2019 r. nasze przedszkolaki obejrzały zorganizowany w ramach działań ekologicznych teatrzyk pt. „Zielony Kapturek i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu uczniów ZS im. Władysława Reymonta. Przedszkolaki zobaczyły i wysłuchały w jaki sposób należy dbać o środowisko naturalne, tak aby nam wszystkim żyło się w nim dobrze. Dowiedziały się także sporo o znaczeniu higieny dla naszego zdrowia. Widzowie mieli możliwość aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu i zaproponować rozwiązania, które sprawią, że ludzie wspólnie zatroszczą się o środowisko. Na koniec każde z dzieci otrzymało słodki upominek oraz kolorowankę związaną tematycznie z poruszanymi problemami ekologicznymi. Dziękujemy młodym aktorom oraz ich opiekunom: pani Magdalenie Tymoszuk oraz panu Arkadiuszowi Laszewskiemu za krzewienie wśród naszych przedszkolaków właściwych postaw proekologicznych.

 PASOWANIE 2019

Dzień Edukacji Narodowej

Pasowanie na Przedszkolaka

 

15 października 2019 r. był bardzo ważnym dniem dla całej społeczności Przedszkola w Małaszewiczach, ponieważ jednocześnie obchodzono Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na Przedszkolaka. Na uroczystości obecni byli: Wójt gminy Terespol- Krzysztof Iwaniuk, Panie Dyrektor Katarzyna Krawczyk oraz Wicedyrektor Elżbieta Brodacka, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, pracownicy obsługi, oraz rodzice pasowanych dzieci, ale przede wszystkim Przedszkolaki.

Uroczystość rozpoczęły oficjalne przemówienia gości.

Kulminacyjnym punktem programu był czas Pasowania. Nowe przedszkolaki występami udowodniły, że zasługują na miano prawdziwego przedszkolaka. Złożyły uroczyste przyrzeczenie, że z radością i uśmiechem na twarzy będą przekraczać próg przedszkola oraz stawiać czoła codziennym wyzwaniom. W zamian zostały pasowane przez Panią Dyrektor magiczną kredką, otrzymały dyplomy i upominki.

Kolejnym punktem programu był występ starszaków, przygotowany dla pracowników przedszkola. Starsze przedszkolaki podziękowały wierszem i piosenką za codzienną opiekę, trud, cierpliwość i wielkie serce. Swoją wdzięczność wyrazili również rodzice, wręczając paniom piękne kwiaty.

Uroczystość dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń, a rodzicom najmłodszych przedszkolaków wiele powodów do dumy ze swych pociech.POLSKA- MOJA OJCZYZNA

POLSKA-MOJA OJCZYZNA

 

W czwartek 10 października przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych wzięły udział w warsztatach patriotycznych, realizowanych przez Agencję Szkolno - przedszkolną LUPUS. Starsze przedszkolaki utrwaliły, a młodsze zdobywały wiedzę na temat informacji umieszczanych na mapach. Wskazywały naszą miejscowość, miasta, rzeki, góry, morze. Dzieci poznały miejsca, w których wydobywa się cenne surowce naturalne: sól kamienną, węgiel, bursztyny a nawet złoto. Uczestnicy warsztatów poznali także kilka ciekawostek, dotyczących wyjątkowych miejsc w Polsce: najwyższy budynek, najgłębsze jezioro, najstarsze drzewo, itp.

Podczas spotkania dzieci miały możliwość w aktywny sposób bogacić swoją wiedzę na temat naszej Ojczyzny.

Spotkanie warsztatowe zakończyła krótka prezentacja wizerunku Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz umundurowania legionów. Na koniec każdy z uczestników mógł przymierzyć strój i wykonać pamiątkową fotografię.


DZIEŃ CHŁOPAKA 2019

W poniedziałek 30 września uczciliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji wszystkie dziewczynki i panie życzyły chłopcom spełnienia marzeń, cudownych chwil spędzonych w gronie przedszkolnych przyjaciół i wszystkiego, co najlepsze. Towarzyszyły nam tańce i śpiewy. Głośno rozbrzmiało obowiązkowe „Sto lat!”. Oczywiście każdy chłopiec otrzymał też drobny upominek i legitymację Superchłopaka.

 


DZIEŃ KROPKI 2019

DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto odwagi, kreatywności i wiary we własne możliwości obchodzone 15 września. Wszystko za sprawą Vasthi, głównej bohaterki książeczki dla dzieci "The Dot" Petera Reynoldsa. Utwór opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Opowieść o Vasthi zatacza coraz szersze kręgi. W tym roku nasza szkoła i przedszkole po raz pierwszy dołączyły do świętowania Dnia Kropki. Dzieci nie tylko poznały bohaterkę ale także miały możliwość podjęcia wielu twórczych działań. Każdy mógł wyrazić siebie w dowolny sposób. Tego dnia w każdej z grup przedszkolnych królowały zabawy muzyczne, taneczne, plastyczne, ruchowe, językowe, matematyczne. Każdy mógł wybrać taką aktywność, jaka sprawia mu najwięcej frajdy. Najważniejsza była dobra zabawa, a symboliczne kolorowe kropki zagościły w na dziecięcych ubrankach, pracach plastycznych i elementach dekoracyjnych w salach.


DZIEŃ ZIEMNIAKA 2019

Początek jesieni to doskonały czas na zabawy, spacery i wycieczki na świeżym powietrzu. Naszą tradycją stały się już coroczne wyjazdy przedszkolaków do gościnnego gospodarstwa agroturystycznego Dolina Zapomnienia w malowniczym Kodniu. To tutaj dzięki gościnności naszej gospodyni Pani Ani Filipowicz, zaangażowaniu wszystkich pracowników przedszkola oraz nieocenionej pomocy rodziców Perełki, Bursztynki i Kryształki spędziły niezapomniane chwile, ciesząc się urokami jesieni i poznając stare, ludowe tradycje. W środę 25 września przedszkolaki miały okazję pohasać na świeżym powietrzu, pospacerować brzozową aleją, odbyć przejażdżkę bryczką ulicami Kodnia. Miały także okazję poobserwować zwierzęta hodowlane. Szczególną sympatię przedszkolaków zyskał młody źrebaczek.

Jednak najważniejszym celem naszej wizyty w Kodniu było świętowanie znanej ludowej tradycji Dokopin. Ciesząc się z bogatych zbiorów mieszkańcy regionów wiejskich spotykali się dawniej, aby wspólnie uczcić koniec jesiennych prac na polach. To święto zwykle odbywało się przy ognisku, gdzie wspólnie pieczono i smakowano jesienne dary. Nasze przedszkolaki zanim posmakowały pieczonych ziemniaczków utrwaliły sobie najważniejsze wiadomości na ich temat. Nie mogło też zabraknąć wesołych zabaw, takich jak rzucanie ziemniakiem do celu, czy zbieranie ziemniaków na czas. Wspólny posiłek: gorąca kiełbaska i oczywiście z pieczony ziemniak w roli głównej smakowicie zakończyły nasze Dokopiny.

 


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Radosne obchody Dnia Przedszkolaka to święto, które w kalendarzu wydarzeń przedszkolnych gości od niedawna. Po raz pierwszy obchodzone było w 2010 r. w Łodzi, ale bardzo szybko osiągnęło zasięg ogólnopolski. Nasi wychowankowie 20 września 2019 r. już po raz kolejny uczcili Święto Przedszkolaków, biorąc udział w wielu zabawach oraz prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne. Kryształki, Bursztynki i Perełki już od samego rana bawiły się ze śpiewem na ustach i radością w serduszkach. Nie zabrakło też czasu na refleksje, dotyczące ważnej roli bycia dzielnym przedszkolakiem oraz życzenia składane kolegom i koleżankom. Z okazji tego ważnego święta dzieci otrzymały emblematy, dyplomiki i słodkie niespodzianki, a także moc życzeń od pracowników przedszkola i rodziców.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

BĄDŹMY BEZPIECZNI- SPOTKANIE Z POLICJANTEM

 

Trzy grupy przedszkolne: 3,4-latki: Perełki; 4,5,6-latki: Bursztynki i 6-latki: Kryształki drugiego września powitały nowy rok szkolny. Zatem już od tygodnia nasze przedszkole wypełnione jest PRAWDZIWYMI SKARBAMI, a troska o ich bezpieczeństwo jest naszym priorytetem.

Kształtowanie wśród wychowanków przedszkola właściwych postaw i nawyków oraz praktyczne doskonalenie umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożenia jest bardzo istotne dla zachowania bezpieczeństwa i wymaga zaangażowania przede wszystkim ze strony rodziców, osób bliskich dzieciom oraz wszystkich pracowników przedszkola. Warto skorzystać także ze wsparcia instytucji, które czuwają nad bezpieczeństwem ludzi i utrzymaniem porządku publicznego.

Dlatego w piątek 6 września odwiedził nas wyjątkowy gość – pan Policjant. Opowiadał on przedszkolakom o właściwym i bezpiecznym zachowaniu podczas zabaw w domu, przedszkolu oraz na placu zabaw. Warto zadbać o to, by to spotkanie zainspirowało nas wszystkich do zgłębiania zagadnień bezpieczeństwa i ujednolicenia oddziaływań wychowawczych domu i przedszkola w tym zakresie.

Bardzo dziękujemy naszemu dzielnicowemu asp. szt. Januszowi Drygulskiemu za pouczającą wizytę i z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania.
DNI ADAPTACYJNE

POLUBIĆ PRZEDSZKOLE- SPOTKANIA ADAPTACYJNE

 

Przekroczenie progu przedszkola jest momentem przełomowym nie tylko dla dziecka rozpoczynającego edukację, ale również dla jego rodziców. Aby zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w przedszkolu 27 i 28 sierpnia zaprosiliśmy nasze przedszkolaki wraz z rodzicami do zwiedzenia placówki, zapoznania się z kadrą przedszkola oraz do wspólnych zabaw. Dzieci nawiązały kontakt z nauczycielkami i kolegami ze swoich grup. Miały też przedsmak wesołych zabaw i zajęć, które czekają je w ciągu roku szkolnego. Mamy nadzieję, że te spotkania uczynią proces adaptacji sprawniejszym, szybszym i łagodniejszym.

Wspaniałego, pełnego radości i pasji roku szkolnego 2019/20 życzymy naszym rekrutom oraz bardziej doświadczonym przedszkolakom.


ZAKOŃCZENIE 2018/19

 

---------------------------------------------------------

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU

 

Niezapominajki, Szafirki i Bratki pożegnały przedszkole w piątek 28.06.2019 r.. Najstarsze dzieci: Niezapominajki i czworo Bratków - już na zawsze, choć obiecały, że będą odwiedzać przedszkole, a młodsze na czas wakacji. Zanim jednak nastał czas wakacji w naszej sali gimnastycznej odbyło się niezapomniane taneczne show i wyjątkowy występ starszaków. Po nim Pani Dyrektor wręczyła dyplomy ukończenia przedszkola i książeczki naszym absolwentom, którzy podczas swojego ostatniego przedszkolnego pokazu udowodnili, że świetnie nadają się na uczniów. Życzymy im mnóstwa szkolnych sukcesów, a wszystkim przedszkolakom wspaniałego, bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.


Piknik Rodzinny 2019

 

PIKNIK RODZINNY

 

Wyjątkowa uroczystość odbyła się w naszym przedszkolu w sobotę 8 czerwca. W tym dniu przedszkolaki w szczególnej bajkowej scenerii przygotowały swoim bajecznym rodzicom Dzień Mamy i Taty. W bajkowej krainie było mnóstwo dobrych wróżek i czarodziei, rycerzy, dam i księżniczek. Zjawiła się też Baba Jaga z Jasiem i Małgosią. Zawitał nawet Smok i Wilk z Czerwonym Kapturkiem… Jednym słowem wszystkie bajkowe postacie stawiły się na to spotkanie, by tego co najlepsze życzyć ukochanym rodzicom. Po wyjątkowym występie przedszkolaki wręczyły gościom magiczne upominki. Mamy otrzymały różdżki, a Tatusiowie czarodziejskie kapelusze. Moc tych prezentów sprawiła, że wszystkie dzieci w mgnieniu oka stały się bardzo grzeczne ;)

Po wspólnym tańcu dzieci miały możliwość wyhasać się na dmuchańcach, pomalować buźki i wspólnie z rodzicami posmakować grillowanych kiełbasek. Nasz Piknik Rodzinny zakończył się wręczeniem upominków dzieciom, które przecież nie tak dawno, bo 1 czerwca miały swoje święto…

Mamy nadzieję, że wspaniała, piknikowa zabawa na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Olimpiada Przedszkolaka

OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA 2019

 

10 czerwca wszystkie przedszkolaki już kolejny raz wzięły udział w sportowej rywalizacji, która na dobre zagościła w kalendarzu przedszkolnych imprez. Ta niezwykła Olimpiada w tym roku była szczególna, ponieważ zainaugurował ją pokaz tańca najmłodszych uczestników, należących do szkoły tańca i zabawy Dance & Fun. Wspaniałe układy choreograficzne zostały nagrodzone gromkimi brawami rodziców i pozostałych przedszkolaków.

Kolejnym wydarzeniem był bieg o Puchar Dyrektora. Wystartowały w nim wszystkie przedszkolaki. Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

- 3-4-latki - dziewczęta

I miejsce- Izabela Pomorska

II miejsce- Alicja Borowik

III miejsce- Maja Domańska

- 3-4-latki - chłopcy:

I miejsce- Szymon Sobieszczuk

II miejsce- Ksawery Rydz

III miejsce- Antoni Knigawka

-5-6-latki-dziewczęta:

I miejsce- Paulina Panasiuk

II miejsce- Martyna Bodo

III miejsce- Julia Knigawka

-5-6-latki chłopcy:

I miejsce- Filip Maksymiuk

II miejsce- Michał Guz

III miejsce- Mateusz Kruk

 

Po raz pierwszy podczas Olimpiady zorganizowany został trójbój lekkoatletyczny starszaków. Miejsca na podium zajęli:

Dziewczęta:

I miejsce- Martyna Sterniczuk

II miejsce- Magdalena Gawryluk

III miejsce- Martyna Bodo

Chłopcy:

I miejsce- Michał Guz

II miejsce- Filip Maksymiuk

III miejsce- Cezary Łozak

Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły także w licznych konkurencjach sportowych, znakomicie się przy tym bawiąc. Niemal trzy godziny wrażeń i wspaniałej zabawy zakończyło się wręczeniem przez Panią Dyrektor Katarzynę Krawczyk i Panią Dorotę Tarkowską- nauczyciela wychowania fizycznego- pamiątkowych dyplomów i medali.

Dziękujemy Pani Dorocie i uczniom Szkoły Podstawowej za wspaniałą organizację imprezy i promowanie aktywności fizycznej.

 

 


Wycieczka

Wycieczka do Białej Podlaskiej

 

Starsze przedszkolaki podczas czwartkowego wyjazdu do Białej Podlaskiej (16 maja 2019) spędziły wyjątkowe i niezapomniane chwile.

Niezapominajki wzięły udział w zajęciach Biblioteki Barwnej. Najpierw zwiedziły wszystkie jej kolorowe zakamarki, a potem świetnie bawiły się na warsztatach rytmiczno-muzycznych zorganizowanych pod hasłem: „W barwnym rytmie”. Bratki natomiast zwiedziły redakcję Słowa Podlasia, gdzie miały niepowtarzalną okazję poznać tajniki powstawania tygodnika. Obie grupy uczestniczyły także w lekcji muzealnej, nt. dawnych zawodów naszego regionu, o których opowiedział pracownik Muzeum Południowego Podlasia. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się czym zajmował się m.in. kołodziej, bednarz, kowal czy garncarz. Rozwój technologii, pędzący postęp sprawiają, że te i wiele innych zawodów odchodzi w zapomnienie, a wiedza o nich powinna być przekazywana młodym pokoleniom , jako część naszej jeszcze niezbyt odległej historii.

Wycieczkę zakończył posiłek w restauracji Mc Donald’s. Nasycone wiedzą i smakołykami, zadowolone i rozemocjonowane przedszkolaki wróciły do Małaszewicz.


Dzień Ziemi 2019

Ochroń Ziemię, bądź jej przyjacielem!”

 

Dzień Ziemi to wyjątkowe święto, które powinno być dla wszystkich ludzi momentem zadumy nad nieprzemyślaną działalnością człowieka oraz inspiracją do podjęcia działań na rzecz naszej planety. Po raz pierwszy obchodzono je w Stanach Zjednoczonych 22 kwietnia 1970 roku. Od tej pory co roku, właśnie 22 kwietnia Przyjaciele Ziemi w dniu jej święta- robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich jej mieszkańców.

Tym razem z niewielkim opóźnieniem, tzn. 25.04 wszystkie grupy przedszkolne spotkały się na zajęciach warsztatowych, aby wspólnie pogłębiać wiedzę na temat uroków Ziemi, aby uczyć się rozpoznawać i doceniać skarby, które ofiarowuje nam nasza planeta oraz po to, by uczyć się o nią dbać i wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska przez nierozważną działalność człowieka. Po warsztatach Niezapominajki, Bratki i Szafirki wyruszyły w ekologicznym pochodzie ulicami Małaszewicz, by również każdy z napotkanych mieszkańców mógł wziąć przykład z małych ekologów i się zastanowić, co może zrobić w swoim najbliższym otoczeniu, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią.


3,545,450 unikalne wizyty