Artykuły: Przedszkole

Wycieczka do Warszawy

WITAJ WARSZAWO!

Dnia 23.05.2013 r. dwie grupy starszaków- Motylki i Zajączki wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Główną atrakcją zorganizowanego wyjazdu była wizyta w warszawskim ZOO. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały mieszkańców ogrodu zoologicznego. Największe wrażenie na wycieczkowiczach wywarły żyrafy, słonie, małpki, niedźwiedzie i tygrysy. Uczestnicy mieli możliwość zakupienia pamiątek.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer  Nowym Światem zakończony wizytą w Manufakturze Cukierków. Przedszkolacy mieli okazję zobaczyć ręczną produkcję karmelowych cukierków, a nawet zainspirować cukierników własnymi pomysłami. Na koniec odbył się poczęstunek świeżo wyprodukowanymi, jeszcze ciepłymi smakołykami, a dzieci otrzymały słodkie upominki.

Uczestnicy wycieczki pełni niezapomnianych wrażeń późnym wieczorem wrócili do domu, gdzie gorąco przywitali ich rodzice.

B. Onufrejuk, J. Tarasiuk-Wojciekiewicz

Obrazy: wdscf4337.jpg

Obrazy: wdscf4405.jpg

W RODZINIE JEST SIŁA!

W wyjątkowym i szczególnie radosnym nastroju obchodzone były w naszym przedszkolu dwa kolejne dni: wtorek- 04.06.2013 r. i środa- 05.06.2013 r.

We wtorek Grupowy Dzień Rodziny  obchodzony był w grupie Motylków oraz w grupie Zajączków. W kolejnym dniu świętowały grupy Pszczółek i Żabek.

Przedszkolaki zapewniły swoim rodzicom niezapomniane chwile wzruszeń podczas występów artystycznych. Goście podziwiali swoje pociechy recytujące wiersze, śpiewające piosenki, tańczące i wcielające się w role podczas popisów aktorskich. A wszystko to na cześć ukochanych Mam i Tatusiów. W dniu tak uroczystym nie mogło też zabraknąć upominków przygotowanych przez dzieci, tradycyjnego „Sto lat” oraz gorących życzeń, uścisków i buziaków. Rodzice także przygotowali niespodzianki swoim dzieciom: Pszczółki otrzymały czapeczki, Żabki piłki, Zajączki koszulki, a Motylki bilety do kina.
Wspólnie spędzony czas sprawił wszystkim wiele przyjemności. To potrójne święto: Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka dostarczyło potrójnej dawki emocji. Radości nie było końca…

B. Onufrejuk, J. Tarasiuk-Wojciekiewicz

Obrazy: dsc_0098r.jpg

Obrazy: dsc_0140r.jpg

Obrazy: dsc_0203r.jpg

KONKURS RECYTATORSKI „PRZYRODA W SŁOWACH”

Dnia 8 maja 2013 r.  w Przedszkolu w Małaszewiczach odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Przyroda w słowach”. Konkurs został przeprowadzony w ramach realizacji gminnego projektu ekologicznego .

Oceny występów dzieci dokonało jury w składzie:

- Pani Małgorzata Patrejko- nauczyciel języka polskiego,

-Pani Anna Wołosiuk- logopeda,

-Pani Justyna Tarasiuk Wojciekiewicz- nauczyciel przedszkola.

Jury oceniało: dobór  wiersza, pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję, poprawność wymowy, interpretację tekstu oraz kontakt z publicznością.

Laureaci i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i wartościowe nagrody.

Serdecznie dziękujemy dzieciom za udział oraz Rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Obrazy: zdjcie2038.jpg

Obrazy: dscn1360.jpg

PROFILAKTYKA PRZEZ TEATR

Dnia 7 maja 2013r. dzieci przedszkolne ze wszystkich grup uczestniczyły w spektaklu profilaktycznym, pt.”Kubuś Puchatek” z udziałem aktorów Teatru Kurtyna z Krakowa.

Dzięki bohaterom występu dzieci dowiedziały się jak ważny jest zdrowy styl życia: odpowiednie odżywianie, higiena jamy ustnej, ubiór adekwatny do aktualnej pogody, wizyty u lekarzy, ruch na świeżym powietrzu.  Dzieci dowiedziały się także jak istotne w wychowaniu jest słuchanie porad rodziców i innych dorosłych.

Publiczność  żywo reagowała na oglądany teatrzyk. Dzieci miały okazję uczestniczyć w spektaklu nie tylko jako widzowie, ale także były włączane we wspólny śpiew, zabawy, konkursy. Spektakl na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Obrazy: dscn1203.jpg

Obrazy: dscn1196.jpg