Nawigacja

Artykuły: Przedszkole

DZIEŃ DZIECKA

Pierwszy dzień czerwca w przedszkolnym kalendarzu zawsze jest dniem wyjątkowo przyjemnym. Obchody tegorocznego Dnia Dziecka rozpoczęliśmy już w przeddzień święta, czyli w poniedziałek 31 maja. Stało się tak za sprawą pracowników Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach, którzy na tę okazję wcielili się w uwielbiane przez dzieci bajkowe postacie: Myszkę Miki i Myszkę Minnie. Niezwykli goście w imieniu Wójta Gminy Terespol -Pana Krzysztofa Iwaniuka złożyli życzenia i wręczyli wszystkim przedszkolakom słodkie niespodzianki. Bardzo cieszymy się z tej wizyty i gorąco dziękujemy.

Nasępnego dnia, by uczcić święto naszych przedszkolaków, w każdej z grup zorganizowano warsztaty. Nie zabrakło wesołych zabaw, konkursów i tańców. Moc atrakcji sprawła, że każdy uczestnik świeta znalazł coś wyjątkowego dla siebie. Na zakończenie wyjątkowego dnia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomiki i kolorowe latawce ufundowane przez Radę Rodziców.

 

 


DZIEŃ ZIEMI 2021

DZIEŃ ZIEMI 2021

 

Kwiecień, to idealny czas, aby zastanowić się nad tym, jak chronić nasz wspólny dom- naszą planetę, gdyż właśnie 22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Przygotowując się do uroczystych obchodów tego ważnego święta przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych wzięły udział w cyklu zajęć, których celem było promowanie wśród naszych wychowanków postaw proekologicznych oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Zwieńczeniem działań były zorganizowane w poszczególnych grupach warsztaty z ekologią w tle.

Wyjątkowym, kolorowym, wiosennym akcentem, który uświetnił obchody Dnia Ziemi był przepiękny występ Jaskółek. Najstarsza grupa przedszkolaków pod kierunkiem pani Marty Korneluk przygotowała teatrzyk, pod hasłem: NASZA ZIEMIA JEST RADOSNA, BO NADESZŁA PIĘKNA WIOSNA... Przedstawienie zachwyciło młodszych kolegów i personel przedszkola. Młodym aktorom gratulujemy wspaniałego występu. Rodzicom dziękujemy, za przygotowanie strojów i dekoracji.

Wszyscy pamiętajmy, by nieustannie troszczyć się o przyrodę, wdrażać nawyki ekologiczne w nasze codzienne życie, bo robiąc tak niewiele – możemy zmienić tak wiele!


KONKURS

KONKURS "ZAJĄCZEK"

 

Tuż przed świętami wielkanocnymi w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs plastyczny ZAJĄCZEK. Jego uczestnicy mogli wykazać się nie tylko talentem plastycznym ale przede wszystkim pomysłowością i kreatywnością. Każdy z uczestników mógł wykonać jedną pracę płaską lub przestrzenną, dowolną techniką plastyczną. Laureatami konkursu zostali:

 

I miejsce- Mikołaj Piasecki

II miejsce- Olga Lewczuk

III miejsce- Magdalena Pilipczuk i Maja Prokopiuk

 

Serdecznie gratulujemy LAUREATOM!

Dzieciom dziękujemy za udział w konkursie, a rodzicom za motywowanie do wykonania wyjątkowych prac. Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody.

 


DZIEŃ KOBIET 2021

DZIEŃ KOBIET

 

Przedszkolaki uwielbiają świętowanie, a Dzień Kobiet to przecież wspaniała okazja, by miło spędzić czas. Celebrowanie wszelkich świąt sprzyja rozbudzaniu w dzieciach potrzeby myślenia o innych, chęci przygotowywania niespodzianek i czerpania radości z obdarowywania bliskich własnoręcznie przygotowywanymi upominkami.

W poniedziałek 8 marca wszystkie duże i małe kobietki od rana przyjmowały serdeczne życzenia- najpierw w domach, a potem w przedszkolu. W każdej grupie przedszkolnej panował świąteczny nastrój. Oczywiście nie zabrakło wesołych zabaw i tańców. Dziewczynki otrzymały upominki zakupione przez Radę Rodziców oraz przygotowane przez chłopców laurki i ogromną moc życzeń. Tradycyjne, gromkie "Sto lat" było podsumowaniem uroczystości.

Tego dnia chłopcy prześcigali się w pomysłach na sprawienie przyjemności dziewczynkom i paniom. Uśmiechnięte buzie naszych chłopaków-przedszkolaków świadczą o tym, że ten dzień był przyjemny także dla nich... W imieniu wszystkich pań i dziewczynek dziękujemy chłopcom za wspaniałe życzenia, niespodzianki i wspólne niezapomniane chwile.WALENTYNKI 2021

WALENTYNKI

 

14 lutego to nie tylko święto zakochanych, bo przecież miłość niejedno ma imię. Walentynki to także doskonała okazja, aby okazać sympatię i obdarować bliskich drobnymi upominkami. Kwiaciarnie wypełnione są po brzegi kwiatami, sklepy kuszą walentynkowymi dekoracjami, czekoladkami w kształcie serca, pluszakami i mnóstwem drobiazgów. Nic jednak w dniu Świętego Walentego nie ma większej wartości niż własnoręcznie przygotowana walentynka. Dlatego nasze przedszkolaki nie szczędziły swego talentu i przygotowały niezwykłe walentynki ulubionym kolegom, paniom oraz rodzicom. Nie zabrakło też walentynkowych zabaw i tańców. Każdy przedszkolak wrócił do domu z dyplomikiem, balonikiem w kształcie serduszka i słodkim walentynkowym lizakiem.


BAL KARNAWAŁOWY 2021

BAL KARNAWAŁOWY

 

Karnawał to czas świętowania, szalonych zabaw, balów, maskarad, parad i ucztowania- dlatego koniec karnawału uczciliśmy w naszym przedszkolu nie jednym, a trzema hucznymi balami przebierańców. W piątek 12 lutego Wróbelki, Kukułki i Jaskółki w pięknie udekorowanych salach bawiły się przy skocznej muzyce. Tego dnia nie tylko sale zmieniły się nie do poznania... Zamiast przedszkolaków w przedszkolu pojawiły się księżniczki, syrenki, rycerze, superbohaterowie. Nie zabrakło też zwierzątek, policjantów, strażaków oraz innych wyjątkowych postaci. Tańcom i zabawom nie było końca... Towarzyszył im cudowny nastrój. Wyczerpani zabawą przebierańcy posilili się smaczną pizzą i smakołykami ufundowanymi przez Radę Rodziców oraz otrzymali pyszne czekoladki i lizaki ufundowanen przez Gminne Centrum Kultury.

Niezapomniane chwile zostaną w naszych wspomnieniach na długo.TŁUSTY CZWARTEK 2021

TŁUSTY CZWARTEK

 

Staropolskie przysłowie głosi: "Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Tradycja Tłustego Czwartku kultywowana jest także w naszym przedszkolu, dlatego 11 lutego przedszkolaki skosztowały smacznych pączków, ufundowanych przez Radę Rodziców. Mniam.... Było pysznie!

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2021

21 i 22 stycznia w Polsce obchodzone są Dni Babci i Dziadka. Ich święto jest wspaniałą okazją, by wnuczęta przygotowały coś szczególnego, prosto z serca... Tym razem z powodu pandemii nie mogliśmy gościć tych wyjątkowych dla naszych przedszkolaków osób, jednak celebrowanie Dnia Babci i Dziadka jest od zawsze wpisane w tradycję naszego przedszkola.

Mimo przeszkód także tym razem Wróbelki, Kukułki i Jaskółki stanęły na wysokości zadania i przygotowały swoim bliskim filmiki z piosenkami, wierszykami i życzeniami. Drogą elektroniczną trafiły one do Babć i Dziadziusiów. Mamy nadzieję, że podczas ich oglądania nie zabrakło uśmiechów, wzruszeń, a może nawet któryś z adresatów uronił łzę.... Przedszkolaki przygotowały też piękne rameczki z życzeniami. Wręczyły je swoim Babciom i Dziadkom w domowym zaciszu.

Na pewno teraz już nikt nie ma wątpliwości, że "kocha Babcię i Dziadziusia każdy wnuk i każda wnusia"...

 


MIKOŁAJKI 2020

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci i nic tego nie zmieni... nawet pandemia. A jak powszechnie wiadomo, ten wyjątkowy Święty ma swoje magiczne sposoby na każdą przeszkodę. Dlatego w poniedziałek 7 grudnia wszystkie przedszkolaki, podekscytowane i nieco niecierpliwe, z nadzieją wypatrywały upragnionego Gościa. Mikołaj zrobił nam wspaniałą niespodziankę i wysłał specjalnie przygotowany dla naszych przedszkolaków film. To zaskakujące, jak dużo wie o naszych dzieciach Mikołaj... Wróbelki, Kukułki i Jaskółki z zainteresowaniem obejrzały wyjątkowy film i oczarowane opowieścią Mikołaja były już pewne, że zasłużyły na prezenty.

W końcu przyjechał do nas wyczekiwany Święty Mikołaj. Dzieci przywitały Go z ogromnym entuzjazmem. Z powodu pandemii Mikołaj przywitał się z dziećmi zza okna, jednakże dostarczył przedszkolakom wiele radości i uśmiechu. Każdy otrzymał upominek.

Oczekiwana wizyta Św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i na długo pozostanie w naszej pamięci.


DZIEŃ CHŁOPAKA 2020

 

Przedszkolaki uwielbiają świętować, a Dzień Chłopaka, to doskonała okazja do zabawy. Aktywnie, sportowo, muzycznie, tanecznie i na wszelkie możliwe sposoby świętowaliśmy więc we wszystkich grupach przedszkolnych 30 września. Rodzice, personel przedszkola i dziewczynki z okazji Dnia Chłopca przygotowali mnóstwo niespodzianek. Każdy chłopiec otrzymał muchę SUPERCHŁOPAKA, słodki upominek, mnóstwo miłych życzeń i dużą porcję wesołej 


WARSZTATY EDUKACYJNE

 

W piątek 25.09.2020 r. z wizytą do przedszkolaków przybył Photon-robot edukacyjny oraz przedstawiciele Agencji Szkolno-Przedszkolnej LUPUS. Goście przygotowali dla dzieci warsztaty , podczas których interaktywny robot edukacyjny Photon wędrował po macie i z pomocą przedszkolaków poznawał rośliny oraz zwierzęta zamieszkujące naszą planetę. Dzięki pomocy przedszkolaków nauczył się rozpoznawać kolory warzyw i owoców, a także naśladować odgłosy zwierząt. Przedszkolaki poprzez zabawę uczyły się logicznego myślenia oraz kodowania informacji. Dzieci bardzo polubiły Photona i trudno im się było z nim rozstać.

Warsztaty poprzedzone były jesienną sesją fotograficzną.

 


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2020

Celebrowanie różnych świąt jest nieodłączną częścią przedszkolnego życia. Nie może wśród nich zabraknąć wielkiego święta wszystkich przedszkolaków: Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, który co roku świętowany jest 20 września. Tym razem była to niedziela, ale przedłużyliśmy świętowanie do poniedziałku. Wróbelki, Kukułki i Jaskółki w swoich salach urządziły niezapomniane imprezy. Nie zabrakło muzyki, tańców, radosnych śpiewów, konkursów i konkurencji sportowych. Zabawa była przednia, a na jej zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomiki oraz słodkie upominki od Rady Rodziców.WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2020-2021

-------------------------------------------------------------------------------


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego

Dnia 30 czerwca 2020r. po rocznych zmaganiach została zakończona praca dydaktyczno- wychowawcza w przedszkolu. Ten roku wyglądał trochę inaczej wspólne zabawy w gronie rówieśniczej pokrzyżował wirus. Dzieci od połowy marca korzystały ze zdalnego nauczania. Nauczyciele dołożyli wielu starań, aby systematycznie i atrakcyjnie przybliżać dzieciom zabawy i zadania edukacyjne; dla wszystkich był to trudny czas. DZIĘKUJEMY wszystkim Rodzicom, którzy podjęli trud edukacji swoich SKARBÓW. UDAŁO się wszystkie dzieci z dyplomami i książeczkami ukończyły rok szkolny, a ponadto zostały wyposażone w listę zadań logopedyczną i przybornik podręczny. ŻYCZYMY udanych i zdrowych wakacji.

AHOJ PRZYGODO!!!

 

 

3,545,480 unikalne wizyty