• 10/03/2018

NASZE SUKCESY

Informujemy, że dnia 10 marca 2018 roku przeprowadzony został IV Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej w Wisznicach. Konkurs przewidziany był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów bialskiego, włodawskiego, parczewskiego, radzyńskiego, lubartowskiego i łukowskiego.
Z piosenkami rosyjskimi zmagały się w tym konkursie dwie uczennice naszej szkoły O. Dobrolińska i M. Szymańska obie z klasy IV. Dziewczynki bardzo dzielnie walczyły o miejsce na podium. Udało się! III miejsce z piosenką „Аллилуйя” Leonarda Cohena w kategorii szkół podstawowych wywalczyła O. Dobrolińska z kl. IVA, której serdecznie GRATULUJEMY! Za obie dziewczynki na widowni trzymali mocno kciuki ich rodzice i pani od języka rosyjskiego. Podczas przerwy w obradach uczennice wspólnie z innymi uczestnikami konkursu uczestniczyły w warsztatach z języka rosyjskiego przygotowanych przez studentów z Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie. Dzięki udziale w tym konkursie uczennice nie tylko sprawdziły swoje umiejętności wokalne, ale poznały nowych kolegów i koleżanki, a przede wszystkim kulturę Rosjan i ich język.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdj깇 z konkursu.

A. Wołosiuk